ANASAYFA » KURUMSAL » HAKKIMIZDA

Hakkımızda

 
                          
BAYRAK AYAKKABI TABAN SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ. 


Bayrak Ayakkabı Taban, kendi sektörlerinde iki büyük şirketin 2015 yılında birleşmesi sonucu kısa zamanda Ayakkabı yan sanayi sektörünün ilklerini oluşturan, yeniliklere ayak uyduran bir firma olmuştur. Birleşime söz konusu firmaların özgeçmişleri aşağıdadır.
 
1976 yılında PVC granül üretimiyle başlayan Saba Plastik, önce elektrik kablo sektörüne ardından ayakkabı  sektörüne girmiştir. Ayakkabı sektörüne girilmesiyle birlikte kısa zamanda bünyesine yeni makineler kazandırarak kapasitesini  artırmış ve spor ayakkabı sektörünün önde gelen PVC granül tedarikçisi konumuna gelmiştir. 2000’li  yılların başından itibaren PVC’nin yanı sıra Termo granül tesisini de kurarak üretim ağını genişletmiştir. Saba Plastik sektöre girdiği ilk yıllardan itibaren ‘kalite’ ve ‘güven’ ilkelerinden taviz vermeyerek bugünlere ulaşmış, sektördeki 40. yılını da hayırlı ve akılcı bir ortaklıkla taçlandırmıştır.

1994 yılında plastik enjeksiyon imalatı ile plastik sektörüne giriş yapan Bayrak Plastik, 2000 yılında da ayakkabı taban sektörüne giriş yapmıştır. Önce PVC taban imalatında adım adım büyüyen Bayrak Taban, Termo  taban imalatıyla beraber gün geçtikçe sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. 2015 yılında günlük üretim kapasitesini 12.000 çift tabana çıkaran Bayrak Taban, seçkin ve özverili taban üreticisi olarak ayakkabı sektörünün önde gelen firmalarıyla proje ortaklıklarına başlamış, ‘kalite’ ve ‘güven’ ilkeleriyle birlikte bu çalışmalarda vazgeçilmez bir  projeortağı konumuna gelmiştir.

İş hayatının 22. Yılında vizyonu gereği ortaklık yapısıyla daha da gelişeceğine kanaat getirip hayırlı ve akılcı ortaklık yapısına 2015 yılında geçmiştir. Birleşme vesilesiyle; 7000 mt2 kapalı alanda termo taban ve faylon taban tesisi ile beraber bünyesine termo hammadde tesisi, kalıphaneyi ve sektörün gelişimine katkıda bulunmak için Ar-Ge birimini bünyesine katmıştır. 2016 yılının 2. çeyreğinden itibaren üretimimiz Termo Taban olarak ortalama 12.000 çift, Faylon Taban olarak da 18.000 çift civarındadır.

Bayrak Tabanı ‘Bayrak Taban’ yapan hizmet kalitesi, çözümcül yapısı, termin kalitesi ve bunlarla beraber uygun fiyat ilkeleri hususunda hassasiyetini korumaktadır.


 
Saygılarımızla